اخبار فوتبال

فتاحی: باشگاه استقلال مسئول بلیت‌‌فروشی دربی است و باید قانون ۹۰ به ۱۰ درصد را اجرا کند

به گزارش تسنیم، سعید فتاحی درباره واگذاری بلیت‌فروشی به باشگاه‌ها اظهار داشت: از حدود دو سال پیش، بلیت‌فروشی را به باشگاه‌ها واگذار کردیم و سازمان لیگ از همان ابتدا تأکید داشت که بلیت‌فروشی باید الکترونیکی باشد. البته قبل از آن هم برخی باشگاه‌ها از جمله تراکتور و ذوب‌آهن خودشان بلیت می‌فروختند. امسال به کمک وزارت ورزش، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها، انقلابی به وجود آمد، آن هم زمانی که با شرایط اقتصادی خوبی مواجه نیستیم و تیم‌های ما بیشتر هزینه می‌کنند تا کسب درآمد.

 

وی ادامه داد: پیش‌تر در ورزشگاهی که ۵۰ هزار تماشاگر داشت، ۲۰ هزار بلیت فروخته می‌شد. موضوع حق پخش هم باید حل شود که این روند ان‌شاءالله به نتیجه برسد تا باشگاه‌ها درآمد کسب کنند. این اتفاق بزرگ، ۳۰ سال رخ نداده است. ورزشگاه‌های ما باید به صندلی شماره‌دار، بلیت‌فروشی الکترونیکی و دوربین‌های مداربسته که همه ورزشگاه‌های بزرگ دنیا دارند، مجهز شوند. به همین خاطر هم لیگ برتر را یک ماه عقب انداختیم. البته برخی دوستان در صداوسیما کم‌لطفی می‌کنند و خواهش کردیم که به ما کمک کنند.

 

«این سیستم جدید است و مشکلات باشگاه‌ها و هواداران باید برطرف شود.»، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ ضمن بیان این جمله گفت: وقتی کسی که ۲۰ سال است بدون خرید بلیت وارد ورزشگاه می‌شود، قطعاً مقابل این سیستم مقاومت می‌کند. مثلاً مسئولان تراکتور در بازی هفته دوم مقابل پرسپولیس، شبانه‌روزی تلاش کردند و شرایط ورزشگاه یادگار امام (ره) را بهبود بخشیدند. فدراسیون فوتبال در بلیت‌فروشی تنها نقش نظارتی دارد. سازمان لیگ مسئول برگزاری مسابقات است، اما بلیت‌فروشی دو سال پیش به باشگاه‌ها واگذار شده است.

 

فتاحی درمورد برگزاری دربی در روز یکشنبه خاطرنشان کرد: ما پنج برنامه داشتیم که برنامه سوم را اجرا کردیم. ما این برنامه را به باشگاه‌ها فرستادیم که مطابق آن، دربی در روز ۲۸ شهریور و سایر بازی‌ها در روز ۲۷ شهریور برگزار می‌شد. برخی از تیم‌ها روز یکم تیر در جام حذفی باید به میدان بروند. دو سالن ورزشگاه آزادی، میزبان مسابقات والیبال انتخابی المپیک است و ما حتی بازی پرسپولیس-صنعت نفت را روز ۲۵ شهریور برگزار می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه باشگاه استقلال به عنوان میزبان، ورزشگاه آزادی را معرفی کرده است، تصریح کرد: ما مجبوریم دربی را در ورزشگاه آزادی برگزار کنیم، اما مسابقات والیبال تا روز شنبه برگزار می‌شود و مجبوریم دربی را روز یکشنبه برگزار کنیم.

 

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درخصوص تقسیم درصد ۹۰ به ۱۰ درصد سکوهای ورزشگاه آزادی در دربی ۹۰ اظهار داشت: سال گذشته گفتیم تقسیم سکوها باید ۹۰ به ۱۰ درصد باشد که باشگاه استقلال گفت این موضوع امکان‌پذیر نیست و این اتفاق رخ نداد. امسال زیرساخت‌ها فراهم و ۱۰ درصد سکوهای میهمان جدا شد. بلیت‌فروشی مطابق قانون در اختیار باشگاه‌هاست و آیین‌نامه سازمان لیگ به آنها ابلاغ شده است. در آیین‌نامه آمده که سکوها باید ۹۰ به ۱۰ درصد تقسیم شود. باشگاه استقلال مسئول بلیت‌فروشی است و باید این کار را انجام دهد.

 

فتاحی در پاسخ به این پرسش که آیا برقراری این سیستم در دیدار سایپا – پرسپولیس به میزبانی خودروسازان امکان‌پذیر است یا خیر، گفت: تیم میزبان باید ۹۰ درصدِ سهمیه خود را پُر کند که همه جای دنیا این اتفاق رخ می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
سایت شرط بندی بت اسپات