اخبار ورزشی

سرپیچی بیرانوند از یک دستور: برند باشگاه را نمی‌پوشد!

حضور علیرضا بیرانوند درون دروازه‌ی پرسپولیس، همانقدر که به سود این تیم است، ضررهایی را هم متوجه باشگاه می‌کند. نمونه‌اش سرپیچی دروازه‌بان پرسپولیس از پوشیدن پیراهنی که اسپانسر باشگاه پرسپولیس برای او تدارک دیده. تولیدی لی‌نینگ البسه‌ی این فصل پرسپولیس را مجانی در اختیار تیم، بازیکنان و کادر فنی قرار داده. البسه‌ای که همه می‌پوشند جز علیرضا بیرانوند.

اگر به لوگوی پیراهن بیرانوند و سایر بازیکنان پرسپولیس در بازی‌های لیگ نگاهی بیندازید، این تفاوت را می‌بینید. دروازه‌بان شماره یک تیم ملی، با تولیدی یوسف‌جامه توافق کرده تا لی‌نینگ نپوشید و البسه‌ی آن‌ها را بر تن کند. برای این توافق هم گویا پولی به حساب بیرانوند واریز می‌شود. مبلغی که در سوی مقابل از پرسپولیس کسر می‌شود و اسپانسر را مجاب می‌کند تا برای هر بازی، حدود ۵۰ میلیون تومان از حساب باشگاه کم کند.

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , بیرانوند

سرپیچی بیرانوند از دستور باشگاه: لی‌نینگ نمی‌پوشد!

فصل قبل مهدی رحمتی هم پیراهنی از این تولیدی را بر تن می‌کرد اما در لیگ هجدهم، این درومازه‌بان باتجربه همسو با تمام بازیکنان استقلال، البسه‌ی تولیدی لی‌نینگ را می‌پوشد. اتفاقی که در استقلال رخ داده و رحمتی آن را پذیرفته اما مشخص نیست چرا علیرضا بیرانوند مسیر دیگری را پیش گرفته و سرپیچی از صحبت‌های مدیرعامل باشگاه را در دستور کار خود قرار داده.

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , بیرانوند

رحمتی همسو با سایر بازیکنان استقلال لی‌نینگ می‌پوشد

علیرضا بیرانوند اما در لیگ قهرمانان آسیا مثل تمام بازیکنان پرسپولیس، البسه‌ی تولیدی لی‌نینگ را می‌پوشد. در مقررات لیگ قهرمانان آسیا که سفت و سخت‌تر از لیگ داخلی است، جرائم سنگینی برای چنین اتفاق‌هایی در نظر گرفته می‌شود. جرائمی چون جریمه چند ۱۰ هزار دلاری و در نهایت محرومیت بازیکن از حضور در مسابقات. همین مسئله باعث شده تا علیرضا بیرانوند در آسیا البسه‌ی تولیدی محبوبش را کنار بگذارد و لی‌نینگ بپوشد.

در جام جهانی ۱۹۹۸، احمدرضا عابدزاده نیز با چنین اتفاقی مواجه شد. او پیراهن و دستکشی پوشید که با سایر بازیکنان تیم ملی فرق می‌کرد. بازیکنان البسه‌ی تولیدی نایک را به تن کردند اما عابدزاده از آل‌اسپورت استفاده کرد.این تفاوت از چشم مسئولان برگزاری جام جهانی دور نماند تا دروازه‌بان تیم ملی با جریمه‌ی ۷ هزار فرانکی رو به‌ رو شود. جریمه‌ای که خیلی زود پرداخت شد تا عابدزاده از خطر محرومیت در امان بماند.

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , بیرانوند

تفاوت برند پیراهن عابدزاده با سایر بازیکنان تیم ملی

مدیران باشگاه پرسپولیس بارها به علیرضا بیرانوند پیغام داده‌اند تا همسو با سایر بازیکنان، البسه‌ی تولیدی لی‌نینگ را بپوشد اما او هر بار از این دستور سرپیچی کرده و مدیران باشگاه را زیر سوال برده. نمونه‌اش در دبی که گفته می‌شود دروازه‌بان تیم ملی و پرسپولیس با محسن خلیلی درگیری لفظی پیدا کرد و به او گفت: «شما اگر می‌توانید حق ما را از باشگاه بگیرید نه اینکه مدام در حمایت از مدیران مصاحبه کنید.»

قبل از بازی مقابل پیکان در لیگ برتر هم چنین اتفاقی، این بار برای ایرج عرب رخ داد. عرب رو به بیرانوند کرد و از جریمه‌ی لی‌نینگ گفت اما دروازه‌بان پرسپولیس جواب قانع‌کننده‌ای به مدیرعامل نداد. پاسخی که بتواند مشکلات را حل کند و پرسپولیس را از پرداخت جریمه رها. همه‌ی این‌ها در شرایطی است که اسپانسر، پرسپولیس را تحت فشار قرار داده و در جلسه‌های مختلف انتقادهایی را متوجه ایرج عرب کرده.

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , بیرانوند

ترس از محرومیت: بیرانونددر آسیا لی‌نینگ می‌پوشد

نمونه‌ای از چنین اتفاق‌هایی را بارها در فوتبال ایران دیده‌ایم اما رسم حرفه‌ای این است که یک بازیکن، با توجه به قراردادی که با باشگاه دارد، تمام قوانین را رعایت کند و در این مورد خاص مرتکب اشتباه نشود. علیرضا بیرانوند اما خلاف مقررات عمل کرده و مسیری را می‌رود که می‌تواند پرسپولیس را با ضررهای بسیاری مواجه کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
سایت شرط بندی بت اسپات